.X.
حماس یک گام تا به رسمیت شناختن اسرائیل - دانلود آهنگ جدید فیلم و سریال عکس
X
تبلیغات
رایتل

حماس یک گام تا به رسمیت شناختن اسرائیل

پنج‌شنبه 1 مرداد 1394 ساعت 12:33

حماس یک گام تا به رسمیت شناختن اسرائیل

در پی تغییرات شگرف در جنبش فلسطینی؛

حماس یک گام تا به رسمیت شناختن اسرائیل

رویکرد منطقه ای حماس و دیدار اخیر رهبران این گروه از عربستان سعودی یادآور روزهایی است که یاسر عرفات با فشار اعراب سازش کار به پای میز مذاکره با رژیم صهیونیستی کشانده شد.

گروه بین الملل فرهنگ نیوز، حرکت مقاومت اسلامی فلسطین موسوم به حماس از زمان بنیان گذاری آن توسط عبدالعزیز الرنتیسی و شیخ احمد یاسین در سال 1987 تا کنون هیچ گاه به مانند ماه های کنونی در انزوا قرار نگرفته است، انزوایی که عموما حاصل بی تدبیری رهبران جنبش بوده و حماس را بیش از هر زمانی در تنگنا قرار داده است.

رسانه های عربی در روزهای اخیر از سفر خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی حماس و شماری از رهبران این جنبش به عربستان سعودی و دیدار با پادشاه، ولی عهد و ولی ولی عهد این کشور خبر داده اند. اهمیت دیدار فوق بدان روست که عربستان سعودی به دلیل نزدیکی مفرط با تشکیلات خودگردان فلسطینی همواره روابطی سرد با جنبش حماس داشته است. رویکرد حماس مبنی بر آزادسازی تمامی سرزمین های فلسطینی دقیقا در نقطه مقابل طرح ملک عبدالله (زمین در برابر صلح) پادشاه پیشین عربستان قرار دارد که در آن و در ازای عقب نشینی اسرائیل از مرزهای 1967، رژیم های عرب منطقه اسرائیل را به رسمیت خواهند شناخت.

شیخ احمد یاسین (سمت راست) در کنار عبدالعزیز الرنتیسی بنیان گذاران جنبش حماس هستند، که هر دو حملات رژیم صهیونیستی به شهادت رسیدند.

تحولات شگرف و غیر منتظره در دهه دوم قرن بیست و یکم در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا به گونه ای بوده است که عملا بسیاری از هم پیمانی های منطقه ای را گسسته و زمینه دوری و یا نزدیکی برخی دوستان و دشمنان منطقه نسبت به یکدیگر را فراهم آورده است. جنبش مقاومت اسلامی حماس نیز از این رویه مستثنی نبوده و دچار تغییرات شگرف شده است، تغییراتی که ممکن است در بلند مدت موجب عدول رهبران سازمان از مواضع بنیادین جنبش شده و عملا سازمان فوق در مسیر تشکیلات خودگردان فلسطینی حرکت نماید. برآورد مواضع و دیدارهای رهبران حماس از عربستان سعودی و رویکرد این جنبش در طول پنج سال اخیر همگی گواه بر دگرگونی مواضع این جنبش فلسطینی دارد.

دیدار مشعل و رهبران حماس از عربستان سعودی تحولی چشمگیر و با اهمیت در منطقه خاورمیانه محسوب می شود.

چرا حماس تشکیل شد؟

حماس را شاخه فلسطینی اخوان المسلمین نامیده اند. سازمان فوق در سال 1987 و با رویکردی مسلحانه بر علیه رژیم صهیونیستی تشکیل شد. تفاوت بنیادین نحوه مبارزه حماس با اسرائیل در قیاس با مبارزه گروه های سکولار و پان عرب فلسطینی هم چون فتح را در مشی ایدولوژی آن ها می توان جستجو کرد. جنبش حماس از زمان تاسیس همواره ایدئولوژی اسلام گرایانه خود را حفظ و قائل بر آن است که اتکا به مشی اسلامی و نه سکولاری زمینه آزاد سازی سرزمین های فلسطینی را مهیا خواهد نمود.

شماری از اعضای گردان های عزالدین قسام شاخه نظامی حماس.

آغاز گفتگوهای کشورهای عربی با اسرائیل در طول دهه هشتاد و نود میلادی و همچنین دست کشیدن گروه های فلسطینی سکولار به رهبری یاسر عرفات از اقدام مسلحانه و گفتگوی مستقیم با طرف اسرائیلی عملا حماس و جهاد اسلامی را در کنار برخی گروه های اندک فلسطینی به عنوان یگانه جنبشی قرار داد که هم چنان بر مشی مسلحانه خویش تاکید می ورزند.

تلاش برای ورود به عرصه سیاست و دولت بدون به رسمیت شناختن معاهداتی هم چون صلح اسلو و مادرید از اواسط دهه اول میلادی قرن بیست و یکم آغاز شد، فرآیندی که نهایتا به پیروزی این جنبش در سال 2006 در انتخابات شوراهای قانون اساسی فلسطین منجر شد. پیروزی حماس موجب ایجاد دولتی به رهبری اسماعیل هنیه در دورن تشکیلات خودگردان فلسطینی شد. ثبات و ایجاد دولت وحدت ملی میان فلسطینی زمانی زیادی طول نکشیده و نهایتا به جنگ درون گروهی فلسطینی ها در سال 2007 منتهی شد، فرآیندی خونین که موجب استیلای حماس بر نوار غزه و تصرف کرانه باختری توسط جنبش فتح به رهبری محمود عباس شد.

جمهوری اسلامی همواره به حمایت معنوی، مادی و تسلیحاتی از جنبش حماس جهت رویارویی با رژیم صهیونیستی اذعان داشته است.

ایران و سوریه بزرگترین حامیان حماس

صلح مصر با اسرائیل موسوم به کمپ دیوید در سال 1978 و در ادامه آغاز گفتگوها میان اردن، تشکیلات خودگردان فلسطینی و...با رژیم صهیونیستی و هم چنین ارائه طرح هایی برای به رسمیت شناختن اسرائیل از سوی اعراب نهایتا موجب فشار کشورهای عربی بر حماس شد، فشارهایی که مدام این جنبش را به حضور در فرآیند سازش دعوت می نمود.

اسماعیل هنیه نخست وزیر منتخب حماس در باریکه غزه.

با وجود تمامی فشارهای اعمال شده بر جنبش حماس، جمهوری اسلامی ایران و حکومت عربی سوریه به رهبری خاندان اسد را می توان بزرگترین حامیان جنبش حماس دانست. به رسمیت نشناختن اسرائیل از سوی حافظ و بشار اسد موجب ایجاد تاسیسات و پایگاه های سیاسی و نظامی جنبش حماس در دمشق شده بود، با این حال و با وجود حمایت های تهران و دمشق از حماس، قرار دادن این جنبش و شاخه نظامی اش ( گردان های قسام) در لیست گروه های تروریستی آمریکا، کانادا و اتحادیه اروپا موجب تشدید فشارها بر جنبش حماس شد.

حمایت حماس از مخالفین مسلح بشار اسد زمینه تیرگی روابط این جنبش با سوریه و جمهوری اسلامی را فراهم آورد.

محاصره نوار غزه از سوی اسرائیل و مصر و عدم دسترسی ساکنین این باریکه به جامعه بین المللی بر میزان فشار ها بر جنبش حماس افزود اما روند فوق در همین حد نماند. رژیم صهیونیستی از سال 2008 تا 2014 سه جنگ متوالی را بر علیه حماس و ساکنین غزه تحمیل نمود، وضعیتی که عملا و در فقدان دسترسی به منابع مالی بین المللی، غزه را به تلی از خاکستر تبدیل نموده است.

انقلاب در جهان عرب و سردرگمی حماس

سال 2011 را می توان نقطه عطفی در جهان عرب دانست. تحولات 2011 و تداوم آن تا کنون زمینه دگرگونی قدرت در خاورمیانه را فراهم کرده است. برآیند سقوط حکومت های دیکتاتوری در مصر، لیبی، تونس، یمن و... فضایی را مهیا ساخت که به باور ناظرین عرب، اخوان المسلمین یگانه پیروز آن بود. در مصر و تونس اخوان المسلمین قدرت را در دست گرفته و در لیبی، سوریه و یمن از قدرت نسبتا بالایی برخوردار بودند.

به ترتیب از راست : حمد بن عیسی آل خلیفه (امیر پیشین قطر)، محمد مرسی (رئیس جمهور پیشین مصر) و رجب طیب اردوغان (رئیس جمهوری کنونی ترکیه) از حامیان جنبش حماس بوده و اکثرا مشی واحد بر گرفته از اخوان المسلمین را پذیرفته بودند.

قدرت اخوان المسلمین، حماس و رهبرانش را که خود را شاخه اخوانی فلسطین می نامند دچار تردید نمود. کشیده شدن بحران به سوریه و قرار گرفته اخوان المسلمین سوریه در برابر حکومت اسد زمینه سردرگمی حماس را فراهم نمود. رهبران حماس ابتدا تلاش نمودند با اتخاذ موضعی بی طرفانه رضایت طرفین درگیر را جلب نمایند، اما این بی طرفی دوام چندانی نیاورند. قدرت محمد مرسی در مصر و هم چنین اتکا و امیدواری به حمایت های احتمالی رجب طیب اردوغان نخست وزیر وقت ترکیه که حزبش (عدالت و توسعه) خود را شاخه اخوانی در ترکیه می نامد موجب گردید که حماس صراحتا به حمایت از مخالفین بشار اسد بپردازد.

خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی حماس در دیدار با سید حسن نصرالله.

به واقع سال های 2011 و 2012 را می توان سال های قدرت نمایی اخوانی ها در جهان عرب دانست. علاوه بر مصر، ترکیه، تونس، سوریه، لیبی و یمن که در آن ها شاخه اخوان المسلمین تمامی یا بخشی از قدرت را قبضه نموده بودند، کشورهایی هم چون سودان از دو دهه پیش عملا شاهد قدرت نمایی اخوان المسلمین بوده است. قطر نیز که در پی بلندپروازی در سطح منطقه سیر می نمود به حمایت کامل از جریان های اخوانی در سطح منطقه پرداخت.

برآورد نادرست جنبش حماس از پایداری قدرت اخوان المسلمین در منطقه و چشم داشتن به مواضع ضد اسرائیلی امثال اردوغان و یا مرسی موجب دوری رهبران حماس از تهران و دمشق شد. نهایتا و پس از کش و قوس های فراوان رهبران حماس دفاتر خود در دمشق را تعطیل نموده و عازم دوحه پایتخت قطر شدند.

عربستان پیشتر و در مقاطعی تلاش نموده بود فتح و حماس را به یکدیگر نزدیک نماید. به ترتیب از راست: محمود عباس (رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین)، ملک عبدالله (پادشاه پیشین سعودی) و خالد مشعل.

قمار حماس

گذشت زمان حکایت از اتخاد راهبردی نادرست از سوی جنبش اسلامی حماس دارد. سقوط محمد مرسی در مصر به دست کودتاگران نظامی، عرصه را حماس بیش از هر زمانی تنگ نمود. نظامیان مصری به دلیل ارتباط سازمان مرسی با حماس، این جنبش فلسطینی را در لیست سازمان های تروریستی قرار داده و شدیدترین تحریم و فشارها را بر بارکیه غزه اعمال نمودند. حملات اسرائیل به نوار غزه و بستن تمامی گذرگاه ها از سوی مصر عملا حماس و ساکنین غزه را در وضعیت فاجعه باری قرار داده بود. تحولات فوق در حالی صورت می پذیرفت که حماس دیگر به مانند گذشته متکی به حمایت های مالی و تسلیحاتی جمهوری اسلامی نبوده و از سوریه نیز اخراج شده بود.

رهبران حماس هم اکنون در بدترین وضعیت تاریخی خود به سر می برند. اسرائیل و مصر از هر دو سو غزه را محاصره کرده اند، قطر در پی اخراج عناصر حماس از دوحه است، ترکیه دیگر به مانند گذشته به حمایت از حماس نمی پردازد و روابط این جنبش فلسطینی بیش از هر زمانی با تهران و دمشق سرد است.

انزوای روز افزون حماس در حالی ادامه می یافت که بنابر فشارهای اعراب حاشیه خلیج فارس بر قطر، دوحه در صدد اخراج عناصر اخوانی از این کشور برآمده است. حضور در مناطق همجوار سرزمین های اشغالی همواره به عنوان امتیازی بزرگ برای حماس محسوب می شد از همین رو رهبران حماس در پی اسکان در سوریه، لبنان، مصر و یا اردن بوده اند، امری که به واسطه سیاست های حماس و کشورهای همسایه رژیم صهیونیستی هیچ گاه پایدار نمانده و به اخراج نیروهای حماس منجر شده است. اکنون و با اخراج احتمالی از دوحه قطر و نزدیکی دولت اردوغان با اسرائیل می توان اظهار داشت که سازمان حماس کاملا ایزوله شده است.

دست به دامان سعودی شدن

رسانه های عربی از سفر هیاتی بلند پایه از رهبران حماس به عربستان سعودی در روزهای اخیر خبر داده اند. محمد البردویل از رهبران گروه حماس در مصاحبه با خبرگزاری دولتی اردن (معا) گفت: «دیدار هیئت حماس به ریاست خالد مشعل با ملک سلمان بن عبد العزیز و ولیعهدش شاهزاده محمد بن نایف و ولی لیعهد شاهزاده محمد بن سلمان... نشان از گشایش بزرگ در روابط میان حماس و ریاض دارد.»

رهبران حماس در پی آنند با رایزنی با سعودی ضمن دریافت کمک های مالی بر رژیم السیسی در مصر فشار آورده بلکه بتوانند آزادانه تر رفتار نمایند.

دیدار فوق از آن رو اهمیت دارد که ایدئولوژی حماس مبنی بر نابودی اسرائیل با طرح سعودی مبنی بر زمین در برابر صلح کاملا در تعارض با یکدیگر قرار دارد. در رابطه با رفتار منطقه ای سعودی نیز بایستی ذکر کرد که عربستان همواره به اخوان المسلمین (حماس به عنوان شاخه اخوان در فلسطین محسوب می شود) و افکار این گروه و شعبش به دیده ی تردید نگریسته و آن را رقیبی برای خود در جهان اسلام می پندارد، لذا این کشور اولین دولتی بود که از سقوط محمد المرسی در مصر و روی کار آمدن نظامیان در خلال کودتا حمایت صریح نمود. خاندان سعودی در کنار برخی دول خلیج فارس هم چون امارات تا کنون از هیچ اقدامی جهت تضعیف اخوان المسلمین امتناع نورزیده اند، لذا دیدار فوق می تواند که اثرات غیر قابل انکاری در آینده ایدئولوژی حماس در پی داشته باشد.

از سال ۱۳۸۶ پس از درگیری میان نیروهای دو گروه فتح و حماس در نوار غزه و کنترل کامل این منطقه توسط حماس، روابط میان این گروه فلسطینی و عربستان سعودی قطع شد. ریاض حماس را به نقض توافق مکه متهم می‌کند. این توافق میان گروه‌های فلسطینی با میانجی‌گری ملک عبدالله بن عبدالعزیز پادشاه پیشن عربستان سعودی منعقد شده بود.

ملک عبدالله سال ها پیش طرح زمین در برابر صلح را به صهیونیست ها پیشنهاد داد، این در حالی است که در قاموس و مرام نامه حماس وجود رژیم صهیونیستی به رسمیت شناخته نشده است. نزدیکی مفرط حماس به سعودی می تواند این گروه را ناگزیر به انجام گفتگوهایی با اسرائیل نماید.

البردویل از رهبران حماس در رابطه با اهداف این سفر می گوید: «هدف از این دیدار، از سرگریری تلاش عربی برای حمایت از فلسطین است.». به واقع و فارق از اهداف اعلام شده حماس، این گروه در پی یافتن متحدینی جدید در منطقه گام بر می دارد. موقعیت بالای عربستان سعودی در منطقه و ثروت بی شمار آن می تواند مورد بهره برداری گروه حماس قرار گرفته و زمینه بازسازی غزه ویران شده را فراهم نماید، امری که در سخنان البردویل نیز قابل یافت است : «... بهبودی روابط با عربستان سعودی به معنی دادن آزادی‌های بیشتر به موسسه‌های غیردولتی عربستانی برای ارائه کمک‌های بشر دوستانه به فلسطینی‌ها به ویژه در نوار غزه است.»

هدف دیگر از دیدار خالد مشعل با ملک سلمان را می توان تلاش برای اعمال نفوذ ریاض بر قاهره جهت کاستن از فشار ها بر حماس در باریکه غزه از سوی حکومت نظامی السیسی دانست. اسماعیل رضوان از رهبران حماس پیشتر از ملک سلمان درخواست کرده بود که بر مصر برای حذف نام حماس از فهرست گروه‌های تروریستی، فشار بیاورد، اتفاقی که عملی شد و دادگاهی در مصر، حکم سابق را در شناسایی حماس به عنوان گروهی تروریستی، لغو کرد. البته مصر همچنان گردان‌های عزالدین قسام شاخه نظامی حماس را تروریستی می‌شناسد.

رسانه های عربی نیز به این دیدار پرداخته و آن را سرآغازی برای تغییرات در ایدئولوژی حماس ارزیابی نموده اند.

جنبش حماس در پاسخ به ارائه خدمات از سوی سعودی مبادرت به اقداماتی جهت جلب رضایت عربستان نموده است. رهبران این گروه از حمله عربستان سعودی به یمن حمایت کرده اند. برخی از رسانه های خبری نیز از اعلام آمادگی این گروه جهت اعزام نیرو به یمن جهت مقابله با انصارالله خبر داده اند.

حماس در مسیر سازش

برآورد سیاست های حماس در طول چهار سال اخیر نشان می دهد که علی رغم باور رهبری این گروه مبنی بر مبارزه مسلحانه بر علیه اسرائیل، ناخودآگاه این جنبش در مسیری گام بر می دارد که می تواند موجب به رسمیت شناختن اسرائیل از سوی این گروه گردد. رسانه های عربی پیشتر از گفتگوهای پنهان برخی اعضای حماس با صهیونیست ها تحت عنوان چگونگی بازسازی غزه خبر داده بودند، این در حالی است که در گذشته این گروه همواره از هر گونه رودررویی با اسرائیل امتناع می ورزید.

در تحلیل چگونگی رفتار رهبران حماس در ماه های اخیر می توان به گذشته نه چندان دور تشکیلات خودگردان فلسطینی در ابتدای دهه نود میلادی قرن گذشته رجوع کرد، زمانی که یاسر عرفات به عنوان رهبر مبارز فلسطینی ها تحت اشتباهات استراتژیک خود و  نزدیکی به جریان های سازش کار در جهان عرب بر سر میز مذاکره رفته و موجب وضع قراردادی صلح آمیز میان تل آویو و رام الله را فراهم آورد. با وجود گذشت 25 سال از وضع چنین صلح نامه ای تا کنون قاطبه خواست های فلسطینی ها فراهم نشده و همین امر موجب تمایل عمومی فلسطینی ها به جنبش مبارز حماس شده بود.

برخی اخبار حکایت از گفتگوهای پنهان میان رژیم صهیونیستی و جنبش حماس در ماه های اخیر دارد.

بی گمان نزدیکی بیش از حد به عربستان سعودی در ادامه گفتگوهای پیشین این جنبش با ترکیه می باشد، امری که می تواند در ابتدا مزایای مالی و حمایت های سیاسی گسترده ای را در سطح منطقه برای حماس در بر داشته باشد اما در میان مدت و بلند مدت عملا حماس را ناگزیر به آغاز گفتگوها بر طرف صهیونیستی خواهد کرد.

عربستان سعودی تشکیلات خودگردان فلسطینی را به عنوان دولت مشروع فلسطین به رسمیت می شناسد و تا کنون از هیچ گونه اقدامی جهت آشتی دادن فلسطینی ها با رژیم صهیونیستی تحت طرح های مد نظر خود دریغ نورزیده است، لذا در صورت نزدیکی حماس با سعودی، این جنبش به دلیل وابستگی مفرط به عربستان نهایتا به سوی سازش با دشمن صهیونیستی حرکت خواهد نمود، امری که ظاهرا رهبران حماس آن را تکذیب می نمایند، محمد البردویل از رهبران حماس در این باره می گوید: «گشایش روابط با سعودی تاثیری بر روابط حماس با ایران ندارد. حماس یک جنبش اسلامی فلسطینی است و می‌خواهد حمایت عربی و اسلامی بدون قید و شرط، به سود مساله فلسطینی صورت گیرد.»

سعودی پیشتر از تمیم به حمد امیر قطر خواسته بود که رهبران حماس را از دوحه اخراج نماید.

در رابطه با روابط ایران و حماس بایستی ذکر کرد که این جنبش دائما از سوی اعراب مرتجع منطقه به آلت دست ایران تعبیر شده است و همین فشارها در کنار اشتباهات استراتژیک رهبران این جنبش موجب گرایش نسبی جنبش حماس به عربستان سعودی شده است.

شکاف در جناح مقاومت/ حضور احتمالی داعش در غزه

بحران سوریه را می توان آغازگر ایجاد شکاف میان رهبران مقاومت فلسطینی دانست. بر خلاف حماس به عنوان جناح غالب در مقاومت فلسطین، رهبران جبهه خلق برای آزادی فلسطین به ریاست احمد جبرئیل و هم چنین جهاد اسلامی به رهبری رمضان عبدالله خود را متعهد به حمایت از دولت اسد نمودند. شکاف فوق در ادامه و تشدید تنش ها در سطح منطقه افزوده شده است.

رمضان عبدالله شلح دبیر کل جهاد اسلامی فلسطین برخلاف حماس به حمایت از حکومت بشار اسد پرداخته و مخالف گفتگو با عربستان سعودی است. شلح دارای روابطی حسنه با تهران است.

طرح موضوع گفتگوهای پنهان حماس با رژیم صهیونیستی و سفر رهبران گروه به عربستان با نارضایتی سایر جریان های مقاومت فلسطینی همراه شده و در صورت عملیاتی شدن چنین طرح هایی بی گمان شاهد رودررویی جریان های مقاومت فلسطینی با یکدیگر خواهیم بود. در حالی که حماس در پی یافتن متحدینی جدید در منطقه گام بر می دارد، جمهوری اسلامی و سوریه به حمایت های خود از جهاد اسلامی و جبهه خلق ادامه می دهند.

حتی در میان رهبران حماس نیز اختلاف های فاحشی در رابطه با آینده این جنبش وجود دارد. محمود الزهار از رهبرانی است که با هرگونه گفتگو با اسرائیل مخالف است.

فضای مبهم حاکم در روابط گروه های فلسطینی در حالی تداوم دارد که در سطح خاورمیانه گروه تروریستی داعش در حال جولان دادن است. تکفیری های داعش هم اکنون در عراق، سوریه، لبنان، افغانستان، لیبی، یمن، نیجریه، سینای مصر و... از نفوذ بالایی برخوردار است. غزه به عنوان منطقه ای حساس و در کنار سینای مصر و رژیم صهیونیستی از اهمیت بالایی برای تکفیری های داعش برخوردار است. رهبران داعش صراحتا علیه حماس موضع گرفته و از حضور خود در این منطقه در آینده ای نزدیک خبر داده اند. داعش در پیامی ویدئویی حماس را هدف گرفته و اظهار داشته است: «ما دولت یهودی، شما [حماس] و فتح [که بر اردن غربی حاکم است] را ریشه‌کن می‌کنیم. دیگر سکولارها وجود خارجی نخواهند داشت.»

اتهام دیگر داعش به حماس نزدیکی این سازمان به ایران شیعی است و دوستی این سازمان با حزب‌الله لبنان که با کمک ایران بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه را یاری می‌رساند. اما انتقاد داعش به سازمان افراط گرای حماس تنها به حمایت ایران و حزب‌الله لبنان از آن منحصر نمی‌شود. این سازمان متهم است که قوانین شریعت اسلام را به خوبی در باریکه غزه رعایت نمی‌کند!

داعش اخیرا در پیام های مکرری از حضور خود در آینده ای نزدیک در غزه خبر داده است. شکاف میان گروه های فلسطینی و تضعیف حماس راه را برای داعش در غزه باز خواهد گذارد.

به واقع برآورد تحولات غزه نشان می دهد که نبود آینده‌ای روشن برای مردم این منطقه، بیکاری وسیع بخصوص در میان جوانان، نبود تفریح برای کودکان و جوانان که بیشترین درصد جمعیت نوار غزه را تشکیل می‌دهند، زمینه را برای افراط گرایی هموار کرده است. بنابراین قابل تصور است که انعطاف بیشتر حماس در برابر صهیونیست ها احتمال گرایش برخی فلسطینی ها به سازمان تروریستی داعش را افزایش دهد، کما این که هم اکنون هزار نفر در غزه با داعش بیعت کرده و تا کنون درگیری های پراکنده ای میان حماس و داعش صورت پذیرفته است.

رمضان عبدالله شلح در دیدار با مقام معظم رهبری.

هم مرز بودن سینای مصر با نوار غزه و فعالیت گسترده شاخه ولایت سینا داعش در این منطقه می تواند زمینه صدور تروریست را از رفح به نوار غزه در بر داشته باشد. در حمله اخیر این گروه به نظامیان مصری قریب به 70 ارتشی و پلیس مصر به قتل رسیدند، حضور احتمالی داعش در غزه با بهره گیری از شکاف های موجود میان گروه های فلسطینی می توان وضعیت بحرانی فلسطین و خاورمیانه را بیش از هرزمانی بغرنج نموده و فضا را بر ترک تازی صهیونیست ها مهیا نماید.

حماس یک گام تا به رسمیت شناختن اسرائیل | فرهنگ نیوز
www.farhangnews.ir/content/133030
۳ روز پیش - حماس یک گام تا به رسمیت شناختن اسرائیل. رویکرد منطقه ای حماس و دیدار اخیر رهبران این گروه از عربستان سعودی یادآور روزهایی است که یاسر عرفات ...
حماس یک گام تا به رسمیت شناختن اسرائیل - مطالب داغ
basij1010.oldblog.ir/index-142934
حماس یک گام تا به رسمیت شناختن اسرائیل. تحولات شگرف و غیر منتظره در دهه دوم قرن بیست و یکم در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا به گونه ای بوده است که عملا ...
حماس یک گام تا به رسمیت شناختن اسرائیل | بهترین ها
basij1010.dltops.ir/page-723597.html
حماس یک گام تا به رسمیت شناختن اسرائیل. تحولات شگرف و غیر منتظره در دهه دوم قرن بیست و یکم در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا به گونه ای بوده است که عملا ...
حماس یک گام تا به رسمیت شناختن اسرائیل - وب سایت
basij1010.bank-blog.ir/page-654342.html
حماس یک گام تا به رسمیت شناختن اسرائیل. تحولات شگرف و غیر منتظره در دهه دوم قرن بیست و یکم در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا به گونه ای بوده است که عملا ...
حماس یک گام تا به رسمیت شناختن اسرائیل - P30pars
basij1010.p30pars.ir/page-531472.html
حماس یک گام تا به رسمیت شناختن اسرائیل. تحولات شگرف و غیر منتظره در دهه دوم قرن بیست و یکم در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا به گونه ای بوده است که عملا ...
جنبش اسلامی "حماس " یک گام تا به رسمیت شناختن رژیم کودک ...
www.ghatar.com/.../جنبش-اسلامی-حماس-یک-گام-تا-به-رسمیت-شناختن-ر...
جنبش اسلامی “حماس ” یک گام تا به رسمیت شناختن رژیم کودک کش اسرائیل + تصاویر. ۳۴ کلیک. مشاهده ادامه مطلب ... kohkan ۲۹ تیر ۹۴ farhangnews.ir بیان دیدگاه ...
حماس یک گام تا به رسمیت شناختن اسرائیل - دانلود
basij1010.majzob.ir/page-750008.html
آیا تمایل به ارتقای لول بازی کلش آف کلنز خود به بالای 180 را دارید؟ آیا به دنبال کسب درآمد و همچنین بازی هستید؟ نرم افزار هک کلش آف کلنز تمامی منابع شمارا تا آخر ...
حماس یک گام تا به رسمیت شناختن اسرائیل - مرد هزارچهره ...
basij1010.weblogreader.ir/page-603708.html
حماس یک گام تا به رسمیت شناختن اسرائیل. تحولات شگرف و غیر منتظره در دهه دوم قرن بیست و یکم در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا به گونه ای بوده است که عملا ...
حماس یک گام تا به رسمیت شناختن اسرائیل - جدیدترینها
ccz.ir/post/53911
... ماجرای گریه مهدی هاشمی در اوین/ پاسخ منفی دستگاه قضا به درخواست نامتعارف هاشمی رفسنجانی; » حماس یک گام تا به رسمیت شناختن اسرائیل; » دانلود سریال دردسر ...
حماس یک گام تا به رسمیت شناختن اسرائیل - افسران
www.afsaran.ir/link/1014608
۱۲ ساعت پیش - حماس یک گام تا به رسمیت شناختن اسرائیل. افسران - حماس یک گام تا به رسمیت شناختن اسرائیل. shahediho به لینک بروید
حماس یک گام تا به رسمیت شناختن اسرائیل - خانه
sabadekhabar.ir/1394/04/.../حماس-یک-گام-تا-به-رسمیت-شناختن-اسرائی...
۲ روز پیش - حماس یک گام تا به رسمیت شناختن اسرائیل. ... حماس یک گام تا به رسمیت شناختن اسرائیل. خانه » حماس یک گام تا به رسمیت شناختن اسرائیل ...
حماس یک گام تا به رسمیت شناختن اسرائیل - نیوهاب فارسی
fa.newhub.shafaqna.com/.../908305-حماس-یک-گام-تا-به-رسمیت-شناختن...
حماس یک گام تا به رسمیت شناختن اسرائیل. دولت بهار: رویکرد منطقه ای حماس و دیدار اخیر رهبران این گروه از عربستان سعودی یادآور روزهایی است که یاسر عرفات با ...
حماس یک گام تا به رسمیت شناختن اسرائیل - فراز آنلاین
farazonline.ir/170944/حماس-یک-گام-تا-به-رسمیت-شناختن-اسرائیل
حماس یک گام تا به رسمیت شناختن اسرائیل : رویکرد منطقه ای حماس و دیدار اخیر رهبران این گروه از عربستان سعودی یادآور روزهایی است که یاسر عرفات با فشار اعراب ...
حماس یک گام تا به رسمیت شناختن اسرائیل - سجاده حافظ - ...
basij1010-blogfa.teoblog.ir/page-549737.html
حماس یک گام تا به رسمیت شناختن اسرائیل. تحولات شگرف و غیر منتظره در دهه دوم قرن بیست و یکم در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا به گونه ای بوده است که عملا ...
حماس یک گام تا به رسمیت شناختن اسرائیل- دانلود جدید هندیا
basij1010.sifeindia.in/page-706675.php
حماس یک گام تا به رسمیت شناختن اسرائیل. تحولات شگرف و غیر منتظره در دهه دوم قرن بیست و یکم در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا به گونه ای بوده است که عملا ...
حماس یک گام تا به رسمیت شناختن اسرائیل - کلار
www.kalar.ir/news/.../حماس+یک+گام+تا+به+رسمیت+شناختن+اسرائیل
۷ ساعت پیش - به گزارش کلار، حرکت مقاومت اسلامی فلسطین موسوم به حماس از زمان بنیان گذاری آن توسط عبدالعزیز الرنتیسی و شیخ احمد یاسین در سال 1987 تا ...
ArtOnlines - حماس یک گام تا به رسمیت شناختن اسرائیل
www.artonlines.com/.../حماس_یک_گام_تا_به_رسمیت_شناختن_اسرائیل/
خبرگزاری تسنیم: رویکرد منطقه ای حماس و دیدار اخیر رهبران این گروه از عربستان سعودی یادآور روزهایی است که یاسر عرفات با فشار اعراب سازش کار به پای میز مذاکره ...
حماس یک گام تا به رسمیت شناختن اسرائیل
www.khabarjoo24.ir/19259388-حماس%20یک%20گام%20تا%20به%20ر...
حماس یک گام تا به رسمیت شناختن اسرائیل. صفحه نخست درباره ما آخرین اخبار ارتباط با ما RSS خبر گزاری ها. دوشنبه 1394/4/29 | Mon - Jul - 20 - 2015.
خشم اسرائیل از به رسمیت شناختن گروه حماس در سازمان ملل
www.humanrights-iran.ir/news-45811.aspx
۱۲ خرداد ۱۳۹۴ ه‍.ش. - حقوق بشر > جهان - رژیم صهیونیستی از به رسمیت شناختن یک گروه حقوق ... تا کنون سازمان ملل در مورد حماس چشم‌پوشی‌هایی داشته و به این گروه اجازه داده تا به ... اکنون سازمان ملل یک گام فراتر رفته و به حماس اجازه داده که به عنوان یک عضو ...
خبری آمد آن هم چه خبری ..."حماس یک گام تا به رسمیت شناختن ...
facenama.com/view/post:306782996
b1062cfd0a17948bca64812f1b4b85ec-425 "حماس یک گام تا به رسمیت شناختن اسرائیل" تیتر خبرگزاری فرهنگ بود ، برای مطالعه جزئیات بیشتر به لینک زیر ...
سجاده حافظ
basij1010.iranipress.ir/
مجد تا کنون برای نیویورک تایمز و نیویورکر ستون‌هایی به تحریر در آورده است. او نویسنده سه کتاب ... حماس یک گام تا به رسمیت شناختن اسرائیل. حماس یک گام تا به ...
" نه " بلند لندن به سیاست های تل آویو - دیپلماسی ایرانی
irdiplomacy.ir/.../quot%3B+نه+quot%3B+بلند+لندن+به+سیاست+های+ت...
انگلیسی ها نخستین گام در به رسمیت شناختن فلسطین را برداشتند ... از طرفی انگلستان به عنوان یک کشور مهم در اروپا همواره به عنوان یک الگو در ... تا چه حد این اقدام انگلستان بر روی مذاکرات صلح بین اسرائیل و فلسطین تاثیرگذار است؟ ... از طرفی انگلستان می خواهد موضع گروه هایی مانند جهاد اسلامی و حماس را که بیشتر اعتقاد به ...
جهان نیوز - با اسرائیل آتش بس در جریان است نه «صلح ...
jahannews.com/vdcgux9t7ak9wn4.rpra.html
۲۰ تیر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - خالد مشعل یک بار با تونی بلر دیدار کرده است... ایران خیال نمی کند حماس در حال ورود به مسیر سازش است. ... باشد که جریانات را پی گیری کند تا گام های مربوط به آتش بس کامل به .... *فکر نمی کنید حضور شما در حکومت خودگردان، به رسمیت شناختن نتایج مذاکرات اوسلو [و از جمله به رسمیت شناختن اسرائیل] معنی می شود؟
قیمت نفت امروز صعودی شد بشکه - درباره ی ما
lvlsn.ir/news/52e8b1c6cdc73b5760684924c199f9c4_13/
تحویل رایگان به سراسر ایران | پرداخت هزینه درب منزل پس از تحویل کالا .... چالوس حماس یک گام تا به رسمیت شناختن اسرائیل عکس / "بیت المال" داعش عکس / احمدی نژاد ...
خشم رژیم صهیونیستی از به رسمیت شناختن گروه حماس در ...
miroozh.ir/news/212895/azmoonsaz.org
۱۲ خرداد ۱۳۹۴ ه‍.ش. - اکنون سازمان ملل یک گام فراتر رفته و به حماس اجازه داده که به عنوان یک ... حق حیات اسرائیل را به رسمیت نشناخته، از بازگشت آوارگان به مناطق تحت .... ایمیل خود را وارد کنید تا جدیدترین اخبار، مطالب و اطلاعیه ها به ایمیل شما ارسال شود.
کمک آمریکا به اسرائیل برای مقابله با ایران/ «بسته غرامت
tahlilpress.ir/?p=2434
۲ روز پیش - به همین خاطر، ایالات متحده به حمایت از اسرائیل برای مقابله با نفوذ […] وزیر دفاع آمریکا که برای رفع .... حماس یک گام تا به رسمیت شناختن اسرائیل ...
خلبان ایرانی که سکوهای نفتی عراق را به آتش کشید | عمارنامه
www.ammarname.ir/node/124905
۲ روز پیش - بغداد از مدت‌ها قبل به کمک آمریکا به دژ نفوذناپذیری تبدیل شده و تبلیغات بسیار وسیعی در این رابطه ... حماس یک گام تا به رسمیت شناختن اسرائیل.
سخنگوی حماس: با اسرائیل آتش بس در جریان است نه «صلح ...
www.deztoday.ir/?p=275689
۲۰ تیر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - کاری که ما می کنیم پی گیری گام های مرتبط با آتش بس کامل است به نحوی که ... بلر یک بار با مشعل دیدار کرده است و نه دوبار که برخی رسانه ها مطرح کرده اند. ... فکر می کنم ایران تا حد زیادی به موضع حرکت حماس اطمینان دارد و اینطور نیست که ... *فکر نمی کنید حضور شما در حکومت خودگردان، به رسمیت شناختن نتایج ...
سجاده حافظ - abdownload.in
basij1010-blogfa.abdownload.in/
وی افزود:به احتمال زیاد آقای ظریف حامل پیامی از 1+5برای مقامات ایران است که دراین پیام پیشنهادات جدیدی مطرح شده است. ... حماس یک گام تا به رسمیت شناختن اسرائیل.
الزهار: با اشتاین مایر دیداری نداشتیم - سایت ندا
nedains.com/fa/news/311161/الزهار-با-اشتاین-مایر-دیداری-نداشتیم
۱۹ خرداد ۱۳۹۴ ه‍.ش. - ارایه اسناد مربوط به جنایانت رژیم اشغالگر به دادگاه لاهه؛ یک گام از صد گام ... عدم تعامل با حماس تا زمان به رسمیت شناختن اسرائیل از سوی این جنبش، ...
سجاده حافظ | آرشیو مطالب جالب و خواندنی
basij1010-blogfa.arnita.ir/
به تازگی عکسی از مقایسه تحصیلی اعضای تیم مذاکره کننده هسته ای در دولت کنونی و دولت پیشین در فضای مجازی ... حماس یک گام تا به رسمیت شناختن اسرائیل.
به سوی آزادی «بحر تا نهر» یک گام دیگر برای محو اسرائیل - جوان
javanonline.ir/.../به-سوی-آزادی-بحر-تا-نهر-یک-گام-دیگر-برای-محو-اسرا...
۱۱ آذر ۱۳۹۱ ه‍.ش. - در این توافق عرفات موجودیت اسرائیل را به رسمیت شناخت و همین مسئله زمینه‌های ... (حماس) و گروه فتح باعث شد که جنبش حماس به نوار غزه برود تا اسرائیل مقدمات لازم را ... به هر جهت فلسطین تا عضویت کامل در سازمان ملل تنها یک گام دارد.
انتقاد رژیم صهیونیستی از سازمان ملل به خاطر به رسمیت ...
www.farsnews.com/newstext.php?nn=13940312000226
۱۲ خرداد ۱۳۹۴ ه‍.ش. - انتقاد رژیم صهیونیستی از سازمان ملل به خاطر به رسمیت شناختن یک گروه ... اسرائیل این مرکز را شاخه سازمانی و هماهنگ‌کننده حماس در اروپا می‌داند که اعضا آن ... در سازمان ملل در این باره گفته: «تا امروز، سازمان ملل به حماس تخفیف داده و اجازه ... اکنون، سازمان ملل یک گام فراتر گذاشته و به آن اجازه داده که یک شریک کامل شود».
پورتال مجمع حسنین علیهما السلام
fa.m-hasanein.com/
سیستم شما فاقد نرم افزار فلش می باشد ، برای مشاهده بهتر این سایت به این. در پی تغییرات شگرف در جنبش فلسطینی. حماس یک گام تا به رسمیت شناختن اسرائیل.
خشم رژیم صهیونیستی از به رسمیت شناختن گروه حماس در ...
luzafun.ir/p49897_خشم+رژیم+صهیونیستی+از+به+رسمیت+شناختن+گ...
۱۹ خرداد ۱۳۹۴ ه‍.ش. - لوزا فان در این باره نوشت: خشم رژیم صهیونیستی از به رسمیت شناختن ... ستیز عرب ها و اسرائیل ویکی پدیا دانش و دکتر سید مهدی طاهری و .... سازمان ملل در مورد حماس چشم‌پوشی‌هایی داشته و به این گروه اجازه داده تا به تقویت فعالیتهای خود بپردازد. اکنون سازمان ملل یک گام فراتر رفته و به حماس اجازه داده که به عنوان یک ...
تاریخ اسرائیل - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
https://fa.wikipedia.org/wiki/تاریخ_اسرائیل
حد فاصل سال‌های ۱۰۹۶ تا ۱۲۹۱ میلادی این ناحیه کانون درگیری‌های مسلمانان و ... در پی اعلام استقلال اسرائیل در سال ۱۹۴۸ و گسترده‌تر شدن موج مهاجرت یهودیان به این .... بودند که تشکیل دولت اسرائیل را در سال ۱۹۴۸ (۱۳۲۴) به رسمیت شناختند. .... در ۲۸ ژوئن ۲۰۰۶، شبه نظامیان حماس از مرز غزه گذشتند و یک سرباز اسرائیلی را اسیر کردند. پس از ...
خشم رژیم صهیونیستی از به رسمیت شناختن گروه حماس در ...
khabarche.ir/.../خشم-رژیم-صهیونیستی-از-به-رسمیت-شناختن-گروه-حما...
۱۲ خرداد ۱۳۹۴ ه‍.ش. - صهیونیستی فلسطینی حماس رژیم صهیونیستی صبح سه شنبه دوازدهم ... خبرگزاری تسنیم: رژیم صهیونیستی از به رسمیت شناختن یک گروه ... روحانی: تا پایان راه کنار دولت و ملت سوریه باقی خواهیم ماند .... اکنون سازمان ملل یک گام فراتر رفته و به حماس اجازه داده که به عنوان یک عضو ورود به این سازمان را جشن بگیرد.
یک فیلتر شکن قوی - خرید آنلاین VPN|خرید کربو|وی پی ان
carsdeal.asia/یک-فیلتر-شکن-قوی/
۱۱ ساعت پیش - دانلود فیلتر شکن قوی و رایگان / بدون نیاز به proxy vpn جدید 94. حتما برای شما هم ... قوی تر باشد. …. حماس یک گام تا به رسمیت شناختن اسرائیل.
پیمان اسلو چیست؟ - pirastefar.ir
www.pirastefar.ir/?p=155
... گفتند که به تدریج به جزئیات هم می‌رسیم اما تا کنون که ۲۲ سال از آن توافق گذشته یک گام ... اسرائیل باید به این شرایط پایان دهد و تعلیق توافقنامه اسلو را اعلام کند. ... خودگردان فلسطینی از “نهاد ناظر” به “دولت ناظر غیر عضو” موافقت کردند تا زمینه .... همچنین اصرار دولت اسراییل در عدم به رسمیت شناختن جنبش حماس به عنوان یک گروه ...
روایت سردار پورشه از یک طرح اسرائیلی
feedha.com/Main/View/6012381
به گزارش فرهنگ نیوز ، سردار ماشاالله پورشه از نیروهای اطلاعات عملیات تیپ 27 محمد رسول الله بوده که در عملیات های ... حماس یک گام تا به رسمیت شناختن اسرائیل.
قلعه‌نویی:بدون یک ریال به انزلی آمده‌ام
diarekhabar.ir/?p=50559
۱ ساعت پیش - امیدوارم که قول‌هایی که هیئت مدیره و مدیران داده‌اند به موقع عملی شود تا ما بدون دغدغه به کار خود ادامه دهیم. .... حماس یک گام تا به رسمیت شناختن اسرائیل.
پویش نیوز | امام خامنه‌ای با تبدیل تهدیدها به فرصت ایران را به ...
pouyeshnews.ir/NewsInfoPro.aspx?id=1795
۲۱ خرداد ۱۳۹۴ ه‍.ش. - امام خامنه‌ای تمام این تهدیدها را به فرصت تبدیل کردند تا این که ایران را به قدرت منطقه ای تبدیل کردند ... حماس یک گام تا به رسمیت شناختن اسرائیل.
نماینده «السیسی» به همراه یک نامه در تهران - فرهنگ نیوز - ست ...
setfaweb.ir/نماینده-السیسی-به-همراه-یک-نامه-در-ته-2/
۱۱ ساعت پیش - بنا به این گزارش، در این نامه آمده است: قاهره امید دارد تا از طریق بالا بردن سطح روابط دیپلماتیک یا از .... حماس یک گام تا به رسمیت شناختن اسرائیل.
:نگاهی به سریال "پرده نشین" / طلبه جوان در دو راهی عشق یا ایمان
mobinmedia.ir/myLDlinker.php?url=177
۱۳ آذر ۱۳۹۳ ه‍.ش. - اینکه یک طلبه نیز به مانند انسانهای عادی در دوراهی وصال به محبوب زمینی یا آسمانی قرار می گیرد مساله ..... حماس یک گام تا به رسمیت شناختن اسرائیل.
اختلاف نظر ایران و حماس درباره به رسمیت شناختن کشور ...
www.alarabiya.net › صفحه اصلی › ایران
۲۸ شهریور ۱۳۹۰ ه‍.ش. - حماس قصد محمود عباس برای ارائه درخواست به رسمیت شناختن کشور ... احمدی نژاد در مصاحبه خود گفته است: "تشکیل دولت فلسطین گام اول برای آزادی ... که نظر حماس با آمریکا و اسرائیل در مخالفت با اقدام محمود عباس، در یک راستا قرار گرفته است. ... تا کنون شهرک سازی‌های اسرائیل در کرانه باختری رود اردن، اختلاف بر سر ...
پردیس خودگردان قبولی - دریایی از اطلاعات در برابر شما
itsea.ir/list/پردیس+خودگردان+قبولی.html
۴۳ دقیقه پیش - 11-رتبه کل در سهمیه:2712 رتبه زیرگروه یک:2608 رتبه زیرگروه دو:3062 معدل نهایی:19.85 ..... حماس یک گام تا به رسمیت شناختن اسرائیل. حماس یک ...
نیو یورک تایمز : اسرائیل در آرزوی آلمان شدن - فرارو
fararu.com/fa/news/23359/نیو-یورک-تایمز-اسرائیل-در-آرزوی-آلمان-شدن
... به رسمیت شناخته اند یک گام پیش گذارده و اسرائیل را به عنوان یک دولت یهود به رسمیت ... این گونه به رسمیت شناختن اسرائیل ، یعنی نهادینه کردن اشغالی که توام با ... تهدیدها علیه موجودیت اسرائیل که از ناحیه ایران ، حماس و حزب الله و بافت جمعیتی آن ... تا چهار میلیون فلسطینی در کرانه باختری و غزه را درون یک شبه جزیره در محاصره ...
مسیر پر پیچ و خم یک آشتی ؛ گام های محتاط فتح و حماس ...
www.mehrnews.com/.../مسیر-پر-پیچ-و-خم-یک-آشتی-گام-های-محتاط-فتح-...
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۰ ه‍.ش. - مسیر پر پیچ و خم یک آشتی ؛ گام های محتاط فتح و حماس ... باید میان صلح با اسرائیل و صلح با حماس یکی را انتخاب کند، زیرا حماس دشمن اسرائیل است. .... تا کنون کشورهای زیادی در آمریکای لاتین برای به رسمیت شناختن دولت مستقل ...
السیسی در زمین اسرائیل؛ ما با ژنرال‌های بی ریش هستیم!
www.idsp.ir/fa/pages/?cid=14357
۱۰ اسفند ۱۳۹۳ ه‍.ش. - نتانیاهو نخست وزیر این رژیم هم به اعضای کابینه‌اش توصیه کرد تا مبادا در ... زمین رژیم صهیونیستی گام برمی‌داشت، به نامه‌ او به رئیس جمهور اسرائیل استناد می‌کردند. ... پیش‌قراول اعراب در به رسمیت‌ شناختن اسرائیل شد، حالا (احتمالا) اولین کشور ... او حماس را بیشتر از این‌که یک گروه فلسطینی مقاوم در مقابل اسرائیل ...
پیشکسوت والیبال ایران درگذشت - اخبار فارسی
iran1404.com/?p=473596
۱۵ ساعت پیش - به گزارش فرهنگ نیوز و به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، ... پوستر / سهم شما فقط یک گناه .... حماس یک گام تا به رسمیت شناختن اسرائیل.
آشتی ملی فلسطین سراب یا واقعیت؟ (نگاه) - کیهان
kayhan.ir/fa/news/11337
هرچند با توافق آشتی ملی فتح و حماس گام جدیدی به سوی وحدت گروه‌های فلسطینی ... و مقاومت تا آزادی سرزمین‌های اشغالی است با یک نشست سیاسی قابل تحقق نیست. ... متعهد به تحقق تعهدات ذلت‌باری برای ملت فلسطین از جمله به رسمیت شناختن اسرائیل ...
خبریاب - باز شدن درِ اتوبوس جان یک تهرانی را گرفت
hikhabar.com/news.aspx?id=286157
۲ روز پیش - صبح امروز به دلیل باز شدن ناگهانی در بغل اتوبوس شرکت واحد یک شهروند تهرانی فوت کرد. به گزارش .... حماس یک گام تا به رسمیت شناختن اسرائیل.
حذفی کاپ - مهدوی‌کیا دلیل حضورش در هامبورگ را گفت
www.hazfi-cup.com/news?id=2577976&title=مهدوی‌کیا_دلیل...
۲ روز پیش - یک هفته‌ای است که کارمان را آغاز کرده‌ایم و تا به اینجا شرایط خیلی خوب بوده است. در این یک هفته .... حماس یک گام تا به رسمیت شناختن اسرائیل.
محبت امام حسین(ع) به روایت کشیش اوکراینی | خبرخوان نکته ...
link.9ktenews.com/153094/محبت-امام-حسینع-به-روایت-کشیش-اوکراینی
۳ روز پیش - به گزارش فرهنگ نیوز، سرگئی کروک کشیش پنجاه ساله مسیحی در جریان سفر به کربلا و زیارت مرقد .... حماس یک گام تا به رسمیت شناختن اسرائیل.
لحظه به لحظه | ولایتی: این حرف‌ها لاف در غربت است
www.lahzebelahze.ir/source/.../ولایتی:-این-حرف‌ها-لاف-در-غربت-است
۱۸ ساعت پیش - در واکنش به ادعای اخیر مقامات عربستان درباره حمله به ایران: ... پوستر / سهم شما فقط یک گناه .... حماس یک گام تا به رسمیت شناختن اسرائیل ...
جنگ اسرائیل علیه فلسطین - حزب کمونیست ایران
cpiran.org/archive/2014/09/maghalat/page6.html
اما جنگ بین اسرائیل و فلسطین از جمله آن رویدادهای تاریخی است که بیش از یک قرن ... خورد و به هیچ یک از خواسته هایش نرسید" حماس هم اعلام کرد که آتش بس نامحدود یک ... های نظامی 2009 و 2012 تا این آخری داستان خونین تراژدی پایدار یک قرن گذشته است. .... امنیت سازمان ملل مبنی بر به رسمیت شناختن حق موجودیت واقعیت اسرائیل و نیز ...
آیا اسرائیل و حماس توافق کرده اند؟ | دیدگاه نو
didgahenow.com/?p=1089
۴ تیر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - اهمیت این روند تازه در جایی است که هنوز یک سال از جنگ دو طرف نمی گذرد که در یک سو ... این رویارویی سنگین سومین جنگ حماس و اسرائیل از سال 2007 به بعد بود. ... گفتگو ها تا حدی موثر بوده است که دو طرف به سمت کاهش تنش حرکت کرده اند. ... دوطرف راهی جز تنش زدایی و به رسمیت شناختن دیگری باقی نگذاشته است.
دولت ناظر، یک گام دیگر در راستای آرمان فلسطینیان - euronews
persian.euronews.com › اخبار › اخبار ویژه
۹ آذر ۱۳۹۱ ه‍.ش. - اما در طول یک هفته خشونت و درگیری بین اسرائیل و حماس، صدایی از آقای عباس بلند نشد. طی 14 تا 21 نوامبر تنها صدای جنگ به گوش می رسید و تمام ...
دو جنبش فلسطینی قدس و حماس چگونه شکل گرفته اند و علت ...
www.porseman.org/q/show.aspx?id=83766
پیدایش این جنبش همچنین مولود بی اعتنایی به مسئله فلسطین به عنوان یک مسئله ... دکتر فتحی شقاقی ایده تشکیل این جنبش را مطرح کرد تا از این طرح به این چالش و .... از تغییر رویه فتح و به رسمیت شناختن اسرائیل ،جهاد اسلامی این حرکت فتح را به .... صهیونیستی گام بردارد مرام نامه خود را تعدیل کرد و بند مربوط به محو اسرائیل از ...
اسپانیا و طرح نمادین شناسایی فلسطین - خبرآنلاین
www.khabaronline.ir/detail/386403/World/europe
۱ آذر ۱۳۹۳ ه‍.ش. - در این سند اگرچه هیچ تهدیدی علیه اسرائیل مبنی بر اجرایی شدن این مهم در صورت ... پارلمان همچنین از دولت خواست تا به طور هماهنگ در داخل اتحادیه اروپا، به رسمیت شناخته شدن ... طرفداران این طرح بر این باورند به رسمیت شناختن کشور فلسطین به ... مورد انتقاد قرار داد و تاکید داشت«اکنون باید یک گام بیشتر برداریم و ...
کار دشوار ایران در سازمان ملل: رأی تهران به فلسطین 1967 چه ...
www.asriran.com › صفحه نخست › سیاسی
هم اکنون اسرائیل بخش های زیادی از این مناطق را در اشغال خود دارد و به شهرک سازی در ... پیش تاکنون تمامی پتانسیل خود را به کار گرفته است تا به هدف کسب عضویت ... به رسمیت شناختن کشور مستقل فلسطینی یک گام به جلو در جهت هدف آزاسازی همه .... ایران از حماس حمایت میکند بنابراین نظر حماس هر چه باشد باید توسط ایران پذیرفته شود.
روایت سردار پورشه از یک طرح اسرائیلی - اخبار فرهنگی و هنری
newsfars.com/1394/04/روایت-سردار-پورشه-از-یک-طرح-اسرائیلی/
۲ روز پیش - صدام با کمک مستشاران خارجی، منطقه ضلع شرقی بصره را به سیستم دفاعی مثلثی تجهیز کرد. ... حماس یک گام تا به رسمیت شناختن اسرائیل.
جیست - یک توصیه دلسوزانه به رئیس جمهور‎
www.gist.ir/1394/4/30/یک-توصیه-دلسوزانه-به-رییس-جمهور‎
۲ روز پیش - وقتی یک شاخه گل لطیف برای دفاع از خود خارهای سخت و برنده دارد چگونه می توان پذیرفت که یک ..... حماس یک گام تا به رسمیت شناختن اسرائیل.
دومینو کشورهای اروپایی برای به رسمیت شناختن کشور ...
www.defapress.ir/Fa/News/33155
۱۸ آبان ۱۳۹۳ ه‍.ش. - ... رای به رسمیت شناختن کشور فلسطین گفت: لابی های اسرائیلی که در اتحادیه ... شناختن کشور فلسطین به خبرنگار بین الملل دفاع پرس گفت: در یک ... وی تصریح کرد: اتحادیه اروپا به دنبال ثبات و آرامش برای همسایگان جنوبی خود است تا از ... فلسطینی از جمله حماس و جهاد اسلامی کشوری به نام اسرائیل را به رسمیت ...
کویت سه سخنران را به دلیل اظهارات تحریک امیز بازداشت کرد ...
arifun.in/pari174391_کویت-سه-سخنران-را-به-دلیل-اظهارات-تحریک-امیز...
۲۲ ساعت پیش - میز مذاکرات یک مستطیل بلند است که روی ان با پارچه ای به رنگ یشمی .... در جنبش فلسطینی حماس یک گام تا به رسمیت شناختن اسراییل رویکرد.
آغاز بهار فلسطین؟ --- حسین علیزاده :: روزآنلاین
www.roozonline.com/persian/opinion/opinion.../-540c24d273.html
۱۶ آذر ۱۳۹۱ ه‍.ش. - رای مجمع عمومی سازمان ملل به فلسطین به عنوان یک "کشور" غیرعضو ناظر در ... به رسمیت شناختن اسرائیل از سوی عرفات و پذیرش تقسیم فلسطین، آغاز دوپاره ... این رژیم از حامیان جدی حماس به شمار می رفته تا آنجا که در جنگ 8 روزه اخیر، .... گام بعدی دولت فلسطین برای تقویت جایگاه خود بی تردید "آشتی ملی" است تا ...
حماس و قدس-جنبش حماس-جنبش فلسطینی قدس - اندیشه سیاسی
www.siasi.porsemani.ir/node/877
پیدایش این جنبش همچنین مولود بی اعتنایی به مسئله فلسطین به عنوان یک ... دکتر فتحی شقاقی ایده تشکیل این جنبش را مطرح کرد تا از این طرح به این چالش و .... از تغییر رویه فتح و به رسمیت شناختن اسرائیل ،جهاد اسلامی این حرکت فتح را به شدت .... صهیونیستی گام بردارد مرام نامه خود را تعدیل کرد و بند مربوط به محو اسرائیل از ...
TitreAkhbar - تیتر اخبار - رژیم تحریم دیگر به رسمیت ...
www.titreakhbar.com/search.aspx?...رژیم%20تحریم%20دیگر%20به%2...
رژیم تحریم دیگر به رسمیت شناخته نمی شود افکار نیوز اخبار مشابه ۱۳۹۴-۴-۲۹ ... ۱۵:۲۸ - ۱۳۹۴ دوشنبه ۲۹ تیر; حماس یک گام تا به رسمیت شناختن اسرائیل فرهنگ نیوز ...
امتحانی به نام عقب نشینی از غزه - صهیونیسم | موسسه مطالعات ...
zionism.pchi.ir/show.php?page=contents&id=19889
این اقدام را می توان نسبتا یک گام رو به جلو نامید، اما مهم ترین نگرانی من آن است که همزمان با این گام به جلو ده ها گام به عقب برداشته شود و اسرائیل از کابوس غزه رهایی یابد تا ... به رسمیت شناختن فلسطینیان به عنوان یک شریک قانونی استوار بود و به عنوان .... گرفته اند که با تعویق زمان برگزاری انتخابات مانع مشارکت حماس در آن شوند.
تاکید مشعل بر رفع کامل محاصره در هرگونه آتش بس/تداوم ...
www.palestine-persian.info/FA/default.aspx?xyz...
۲۶ مرداد ۱۳۹۳ ه‍.ش. - او امروز با یک بحران داخلی رو به رو است و تلاش می کند تا آنچه را که در عرصه ... س: اگر یک آتش بس بلند مدت مورد توافق قرار گیرد، آیا حماس توان آن را دارد که ... و اسرائیلی ها صورت گیرد، آیا شما آمادگی به رسمیت شناختن اسرائیل را دارید؟ ... ما امروز در برابر یک نظام سیاسی واحد در فلسطین هستیم و گام به گام در مسیر ...
مردم : قربانیان اصلی سیاست بازان در اسرائیل و غزه ...
khaandaniha.com › سرمقاله
۳ مرداد ۱۳۹۳ ه‍.ش. - در کنار تروریست‌های حماس یا دولت افراطی اسراییل در یک جنگ نابرابر؟ ... انتحاری در اسراییل انجام شد تا این پیام سازمان‌های تروریستی به گوش طرفین مذاکرات ... تنظیم قانون اساسی، انتخابات آزاد و به رسمیت شناختن کشور اسراییل بود. ... دولت خودگردان فلسطین برای گام نهادن قاطعانه در راه صلح و پیشبرد «نقشه راه» ...
محور هراز بازگشایی شد محور هراز بازگشایی شد ... - جاست فان
jusfun.sargarmii.in/pjst83154_محور+هراز+بازگشایی+شد+محور+هراز+باز...
شهروند طغیان رودخانه چالوس جاده های منتهی به شمال را زیر اب فرو برد سیل مهیب خسارات. .... اسراییل حماس یک گام تا برسمیت شناختن اسراییل رویکرد منطقه ای حماس و دیدار .... رسمیت شناختن موجودیت اسراییل شرط رابطه پایدار با المان به رسمیت شناختن ...
ایرنا - محمود عباس در ایتالیا / به رسمیت شناختن دولت ...
www.irna.com/fa/News/81609432/
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ ه‍.ش. - به اعتقاد مجدی خالدی مشاور دیپلماتیک ابومازن ، به رسمیت شناختن فلسطین به عنوان یک نهاد دیپلماتیک از سوی واتیکان سال های ... رسیدن به توافق سیاسی میان فتح و حماس از طریق به رسمیت شناختن اسراییل و ... خوانده و از رنتزی می خواهند تا گام بیشتری برداشته و شهرک سازی اسراییل را بطور موثرتری تنبیه کند.
به رسمیت شاختن فلسطین از سوی واتیکان پیش از دیدار پاپ ...
www.dw.com/fa-ir/به-رسمیت-شاختن...از...واتیکان.../a-18449822
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ ه‍.ش. - اسرائیل این گام را "ناامیدکننده" خواند. ... یک روز پس از تشکیل این ائتلاف مجوز ساخت ۹۰۰ آپارتمان در شرق اورشلیم صادر شد. ... وزارت امور خارجه اسرائیل به رسمیت شناختن فلسطین از سوی واتیکان را ... آمریکا و بسیاری از کشورهای عضو اتحادیه اروپا، از جمله آلمان، تا کنون از به رسمیت شناختن فلسطین خودداری کرده و ...
دفاع باورنکردنی سفیر مبارک در تل آویو از صهیونیستها ...
www.rajanews.com/news/206782
۱۴ فروردین ۱۳۹۴ ه‍.ش. - حماس می خواهد یک قدرت موازی باشد و تفوق خودش را به زور تروریسم بر دیگران ... ها از طرف جناح های مختلف اسرائیلی و فلسطینی و عربی و شناختن حقیقت ... ی [صلح]ی را امضا کرد و حکومت خودگردان فلسطین به رسمیت شناخته شد. ... روی همین حساب می گویم آنچه از موفقیت های صلح تا به حال محقق شده تنها گام اول بوده که آن ...
کلاه گشادی‌ که بر سر‌ حماس رفت - شبکه اطلاع رسانی راه دانا
www.dana.ir/News/389.html
۳۱ خرداد ۱۳۹۲ ه‍.ش. - رهبران سیاسی حماس که اکنون از ایران دورتر و به دولت قطر نزدیکتر شده بودند، ... همین رویکرد ضداسرائیلی مبارزان حماس، محبوبیت رهبران سیاسی آن را نیز دوچندان نمود تا جایی که این گروه ... از محور مقاومت، با به رسمیت شناختن حماس، آشکارا از این گروه فلسطینی جابنداری ... جنگ علیه سوریه؛ حماس یک گام دیگر به عقب
شهروند خاورمیانه » فلسطین از بالفور تا عباس از مقاومت تا ...
www.farahmand.it/?p=1014
۱۸ آذر ۱۳۹۱ ه‍.ش. - این روز‌ها نزدیک به یک قرن میان زمان صدور اعلامیه بالفور و پذیرش درخواست ... در اولین گام مهم و در سال ۱۹۷۴ سازمان آزای بخش فلسطین، موسوم به ساف به ... بود چندان تمایلی برای به رسمیت شناختن و یا صلح با فلسطینی‌ها احساس .... اسماعیل هنیه از گروه حماس نخست وزیر فلسطین شد اما حاضر نشد تا اسرائیل را به رسمیت ...
زنگ ها برای اسراییل به صدا درآمده است!!
koushki.com/?p=332
یک گام قبل از قانون اساسی پدیدهای به نام ملت اسراییل وجود ندارد. ... بندر ایلات سالها آرام بوده و تا به حال یک موشک میان خود ندیده است اما به یکباره انفجار رخ میدهد و بسیاری کشته میشوند ... حماس یک جریان افراطی نیست، حماس خیلی معتدل و میانهرو است. ... اصلاً یک سازمان آلمانی این مبادله را انجام داده و این به معنای به رسمیت شناختن نیست ...
آینده فلسطین به کجا می رسد؟ « مجله
far.majalla.com/1391/09/article2090
۹ آذر ۱۳۹۱ ه‍.ش. - هواداران محمود عباس در تجمعی در غزه پرچم ملی فلسطین را به احتزاز در ... پیش ازین سخنگوی وزارت امور خارجه اسرائیل ابراز نگرانی کرده بود اگر فلسطین به عنوان یک کشور ... ها متعلق به اسرائیل است و این وضعیت کنونی تا ابد ادامه خواهد داشت. ... جنبش حماس درباره طرح محمود عباس برای به رسمیت شناختن فلسطین در ...
به رسمیت شناختن کشور فلسطین ؛ رویایی قابل تحقق؟
peace-ipsc.org › خاورمیانه
بیان رویداد: اگر سال 1948 را سال تاسیس بازیگری نو ظهور به نام اسرائیل در خاورمیانه ... لذا صرفا به این مطلب اکتفا می شود که تا کنون طرح های مختلف برای رسیدن به صلح ( که ... اما این طرح از همان ابتدا یک مخالف جدی داشت و آن کسی نبود جز اسرائیل. ... داشت و حتی حماس نیز اعلام کرد که تمایل دارد ایجاد دو کشور فلسطین – اسرائیل را بر ...
جشن ملی «غله» در ترکمنستان+تصاویر-تیتر24
titr24.com/News.aspx?NewsID=67Mir7etMHQOec2UfhsDsA==
۳ روز پیش - به گزارش فرهنگ نیوز، برگزاری جشن ملی غله در ترکمنستان در حالی است که رسانه‌های ملی این کشور .... حماس یک گام تا به رسمیت شناختن اسرائیل.
جنبش مقاومت اسلامی (حماس)؛ گذشته، حال و آینده (3) - راسخون
rasekhoon.net › مقالات › جهان سیاست › مقاومت اسلامی › سایر مقالات
۲ بهمن ۱۳۸۹ ه‍.ش. - جنبش حماس به عنوان یک جنبش اسلامی می کوشد جامعه فلسطین را طی یک برنامه ... به نظر می رسد حماس توانسته تا اندازه ای در تحقق این امر موفق بوده باشد و ورود ... های اسرائیل اشاره کرد؛ در دستیابی به این اهداف گام های بسیار ارزشمندی برداشته ... با چرخش ایدئولوژیکی فتح در خلال دهه 90 و به رسمیت شناختن اسرائیل در ...
جزئیات کامل توافق هسته‌ای ایران و ۱+۵ در ژنو - فردا
www.radiofarda.com/content/f12_complete_tex.../25178346.html
۳ آذر ۱۳۹۲ ه‍.ش. - هدف از این مذاکرات دست‌یابی به یک راه حل جامع درازمدت و مورد توافق دو طرف است که ... این راه حل جامع، ایران را قادر خواهد ساخت تا به طور کامل از حق خود برای داشتن انرژی ... این راه حل جامع روندی متقابل و گام به گام را دربر خواهد گرفت و به لغو فراگیر .... با توجه به رسمیت شناختن حق غنی سازی ایران که قبلا هیچگاه غرب آنرا ...
خشم اسرائیل از آشتی فتح و حماس/ تعلیق مذاکرات سازش
www.irinn.ir/.../خشم-اسرائیل-از-آشتی-فتح-و-حماس-تعلیق-مذاکرات-ساز...
۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ ه‍.ش. - به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر ، یک منبع رسمی رژیم ... در این توافقنامه، تشکیل دولت " وحدت ملی " و برگزاری انتخابات تا پایان ... سخنگوی دستگاه دیپلماسی اتحادیه اروپا گفت : آشتی فلسطینی ها گام مهمی به سوی پایان دادن به وضع وجود ... آزادیبخش فلسطین (ساف) به تعهدات قبلی خود در به رسمیت شناختن ...
راه‌حل بحران غزه چیست؟ - مرکز رصد راهبردی اشراف - نخستین ...
www.eshraf.ir › برگزیده
حماس با این توافق راه را برای کنترل غزه و همکاری‌های مشترک تحت اداره یک دولت ... این اصول کلی عبارتند از پرهیز از خشونت، به رسمیت شناختن اسرائیل و پایبندی ... قرار می‌دهد تا کنترل باریکه غزه را دوباره بدست گیرد، و این امر نخستین گام ضروری ...
تاکتیک نتانیاهو برای گام استراتژیک در خاورمیانه - زمانه
www.radiozamaneh.com/191281
۱۲ آذر ۱۳۹۳ ه‍.ش. - نخست وزیر اسرائیل در یک اقدام غیر مترقبه و با اخراج دو وزیر از کابینه، ... به طور یک جانبه تقاضای به رسمیت شناختن کشور مستقل فلسطینی را به ... این امر لطمه شدیدی به اعتبار نتانیاهو وارد ساخت و از آن سوی زمینه نزدیکی الفتح و حماس را ... می‌تواند در انتخابات آتی اسرائیل به پیروزی رسد تا هدف های کوتاه؛ میان و ...
حماس: هرگز اسرائیل را به رسمیت نمی‌شناسیم|حماس: هرگز - واضح
vazeh.com/n7924893/حماس-هرگز-اسرائیل-را-به-رسمیت-نمی‌شناسیم
۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ ه‍.ش. - حماس: هرگز اسرائیل را به رسمیت نمی‌شناسیم کد خبر: ۳۹۶۳۶۶ تاریخ انتشار: ۰۸ ... بوده و یک سازمان تروریستی نیست و خواهان به رسمیت شناختن رژیم ... داریم انجام خواهیم داد تا به هدف خود که تشکیل دولت مستقل فلسطین به پایتختی قدس ... آزاد گام به گام قدم بر می‌داریم و در برابر هر تهدیدی ایستادگی خواهیم کرد و از مرزها ...
باشگاه اندیشه › با اشغال مخالفیم نه با حق حیات یهودیان
www.bashgah.net/fa/content/show/19146
به رسمیت شناختن اسرائیل غیرممکن است، هر گروهى در فلسطین، چه در قدرت باشد و ... وگو با روزنامه دارالخلیج چاپ امارات متحده عربى نیز اظهار داشت: جنبش حماس اولین گام ... • در زمینه سیاسى اسرائیل از یک سو با شما مى جنگد و آمریکا نیز از سوى دیگر ... ما مشکلى نداریم و در تلاش هستیم تا روح تفاهم را در بین فلسطینیان اشاعه داده و ...
بالاترین: اختلاف نظر ایران و حماس درباره به رسمیت شناختن ...
https://www.balatarin.com/permlink/2011/9/19/2724044
۲۸ شهریور ۱۳۹۰ ه‍.ش. - حماس قصد محمود عباس برای ارائه درخواست به رسمیت شناختن کشور ... احمدی نژاد در مصاحبه خود گفته است: "تشکیل دولت فلسطین گام اول برای آزادی ... که نظر حماس با آمریکا و اسرائیل در مخالفت با اقدام محمود عباس، در یک راستا قرار گرفته است. ... تا کنون شهرک سازی‌های اسرائیل در کرانه باختری رود اردن، اختلاف بر سر ...
پایگاه اطلاع رسانی جام نیوز - عرب های خلیج فارس مایل اند ...
old.jamnews.ir/NSite/FullStory/News/?Id=59098&Serv=26
... الزویری: «سفر رئیس دولت موقت فلسطین به تهران، یک گام سیاسی است و دولت حماس مایل ... محجوب الزویری استاد دانشگاه قطر: «حماس تلاش می‌کند تا روابط خود با ایران را از ... را به عنوان یک رابطه‌ استراتژیک نگه دارد؛ با تاکید بر این‌که حماس به عنوان یک ... اسماعیل هنیه در تهران گفته است: «حماس اسرائیل را به رسمیت نخواهد شناخت».
gooya news :: politics
news.gooya.com/politics/archives/2012/02/135939iphone.php
... از رهبران حماس به تهران را «گامی سیاسی» خوانده و می‌گوید: «حماس تلاش می‌کند تا روابط ... انقلاب ایران در تهران گفت، حماس «هرگز اسراییل را به رسمیت نخواهد شناخت». ... محجوب الزویری: سفر رییس دولت موقت فلسطین به تهران، یک گام سیاسی است و ...
Ali Reza Nourizadeh (Persian - Arabic - English) - علی‌رضا
www.nourizadeh.com/archives/006073.php
۴ مهر ۱۳۹۰ ه‍.ش. - این سخنرانی همراه با تحویل درخواست به رسمیت شناختن کشور مستقل ... وگرنه آقای نتانیاهو یک گام هم برنداشت در جهت حمایت و کمک از ابو مازن؛ شریکی که آماده صلح است. ... در تلاش‌های اخیرش کوشش کرده است تا حماس را هم زیر پرچم صلح بیاورد، ... اسراییل یک دولت جدید تشکیل شود: "کادیما" و "لیکود" به اضافه‌ افرادی از ...
حماس به سوی کناره گیری از حکومت در غزه می رود - شرق پارسی ...
www.sharqparsi.com/2014/05/article16074
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ ه‍.ش. - وی افزود: «حماس در حال حاضر باید گام هایی به عقب بردارد تا به ... و جهان شناخته شود بدون اینکه امتیازات سیاسی مثل به رسمیت شناختن اسرائیل بدهد. ... دهد، و اهمیت پایبندی کلیه نیروهای فلسطینی به تشکیل یک کشور را درک می کند.
داعش و اسرائیل در حال انجام تجاوزات مشابه با نتیجه یکسان
www.rohama.org/.../داعش-و-اسرائیل-در-حال-انجام-تجاوزات-مشابه-با-نتی...
۱۳ اسفند ۱۳۹۳ ه‍.ش. - در نوارغزه حاکمیت عمدتاً با گروه های مقاومت اسلامی است که در راس آن حماس و جهاد اسلامی هستند. ... با توجه به سیاست فتح، گام نخست در تشکیل یک کشور مستقل یعنی ... از سوریه تا ایران به دامان مرسی پناه می برد یا از سوریه به امیر قطر پناه می برد ... با اسرائیل بوده اند که این یعنی به رسمیت شناختن تلویحی اسرائیل.
سیسی دنباله‌روی مبارک نخواهد بود/حماس اسرائیل را به رسمیت ...
isna.ir/fa/news/.../عمرو-موسی-سیسی-دنباله-روی-مبارک-نخواهد-بود-حماس
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ ه‍.ش. - به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت ... آمریکا به مصر از سر گرفته شود و استفاده از این کمک‌ها به عنوان یک ... برای عادی‌سازی روابط و به رسمیت شناختن اسرائیل تدوین شده است. ... عمرو موسی تصریح کرد: در صورتی که حماس این طرح را بپذیرد، این امر گام مهمی برای ترسیم سیاست فلسطین در ...
باشگاه اندیشه › دیپلماسی کارتر نجات اسرائیل
bashgahandishe.info/fa/content/show/18717
او یک دیپلمات کارکشته است و به خوبی با هنر سخنوری در برابر رسانه ها آشنا است. ... خاموش کردن آتشی که کاخ سفید در قلب تمدن انسانی افروخته است گام بردارد. .... از تل آویو خواستند تا از طریق گفتگو با حماس و همچنین به رسمیت شناختن جایگاه این ...
" به رسمیت شناختن کشور فلسطین به معنای پایان یافتن ...
foreignmedia.farhang.gov.ir/.../-به-رسمیت-شناختن-کشور-فلسطین-به...
۲۱ آبان ۱۳۹۳ ه‍.ش. - به رسمیت شناختن کشور فلسطین به معنای پایان یافتن روند صلح ... وضعیت کنونی در مسجدالاقصی یا پرستشگاه ها همان طور که از صدها سال تا کنون ادامه داشته، ... اما آیا از مقایسه جهادی ها با حماس، یک معجون عجیبی نمی سازید؟ ... بنابراین، چگونه توجیه می کنید که اسراییل حماس را برای رسیدن به هدفش یاری کرده است؟
نماینده کنست اسرائیل: سازش "حماس" و "فتح" به منزله آغاز ...
fa.trend.az › آذربایجان › سیاست
۹ اردیبهشت ۱۳۹۰ ه‍.ش. - نماینده کنست: آشتی بین "حماس" و "فتح" به عنوان آغاز مرحله جدید در ... "فلسطین متحد" اسرائیل را مجبور به قبول حقوق فلسطینیان و به رسمیت شناختن آنها خواهد کرد. ... آغاز شده است که کشورهای عربی پس از آن به نفع اسرائیل گام بر نخواهند داشت. ... فتح" و "حماس" تا به حال در مورد تشکیل یک دولت فلسطینی، تفکیک ...
نویسنده اسراییلی: پارلمان ایتالیا دولت فلسطین را به ...
www.irna.ir/fa/News/81359424/
۳۰ مهر ۱۳۹۳ ه‍.ش. - وی افزود: به رسمیت شناختن حق فلسطینیان مبنی بر داشتن یک دولت ... بس با حماس تنها نخستین گام در این جهت است که اگر اسراییل شجاعت پایان ...
یک کلمه - آشتی فلسطینی ها - akhbare-rooz (iranian political ...
www.akhbar-rooz.com/article.jsp?essayId=37705
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۰ ه‍.ش. - آنها باید آمادگی به رسمیت شناختن دولت فلسطین در داخل مرزهای ۱۹۶۷ را داشته باشند. ... کاملی به امضا دو رهبر برسد، گام بزرگی به سوی فلسطینی ها و ما خواهد بود. ... از انجایی که دولت اسرائیل حماس را سازمانی تروریستی اعلام کرده است که به ... یک دولت یهودی در سراسر فلسطین تاریخی، (حداقل) از دریا تا رودخانه اردن است.

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.